Sponsor reklam
16
Ocak
2014
Yorum Yok
TeknolojiYazılım
133 Tıklanma Okunma

Android 4.4 KitKat nedir ?

Google yeni bir android sürümünü tanıttı öncelikle neden bu sürüm diye aklımıza soru geliyor.Cep telefonlarda en önemli sorun pil süresi işte bu kitkat sürümünde hedef minimum pil tüketimi.

Minimum Pil tüketimi ve performans

KitKat’daki en önemli yenilikler işletim sisteminin derinliklerinde yer alıyor. Android Developer sitesine göre KitKat, birçok Google bileşeninin bellek kullanımını azaltıyor. Bu ise 512MB’lık RAM’e sahip eski telefonların bile onunla daha hızlı çalışabileceği anlamına geliyor. Android KitKat, uygulamalar arasındaki geçişleri de daha akıcı bir biçimde gerçekleştiriyor.

 

Google Now’ın kullanımı KitKat’la beraber daha da kolaylaşıyor, onu cebinize dokunmadan kullanmak mümkün hale geliyor. Artık daha çok kart sunan Google Now, isterseniz giriş ekranınızda yer alabiliyor. Google, telefonunuzu daha da akıllı hale getirmek, ilgi alanlarınıza, konumunuza ve fazlasına göre otomatik önerilerde bulunmak üzere ona daha fazla kart ekleme sözü veriyor.

Yeni çevirici

KitKat, telefonumuzdaki en eski uygulamalardan biri olan çeviriciye önemli yenilikler getiriyor. Artık bir kişinin ismine direkt olarak telefon çeviricisi içerisinden göz atabiliyorsunuz. Çevirici sadece kişilerinizi değil, Google Apps’i ve yakındaki konumları da arayabiliyor. Dahası rehberinizde bulunmayan bir kişiden çağrı aldığınızda, Google Maps listelerindeki eşleşmeler otomatik olarak araştırılıyor.

Entegre arama özelliğine KitKat’ın her alanından erişebiliyorsunuz. Dolayısıyla örneğin bir yemek tarifi veya restoran aradığınızda cebiniz sizi doğru uygulamaya yönlendiriyor. Sesli aramalarda da sonuçlar artık daha hızlı ekrana geliyor.

Yeni sms ve konum paylaşma

Google’ın yaptığı duyuruya göre Hangouts, mesajlaşma, video aramaları ve SMS mesajları için bir merkez halini alıyor. Farklı görüşmeleriniz için farklı uygulamalar kullanmaktan bıktıysanız, KitKat’ta eski mesajlaşma uygulamasının yerini alan Hangouts tam size göre. Dahası KitKat’daki Google klavyesi, birçok emoji simgesini de artık destekliyor.

Konum paylaşma işlevi ise arkadaşlarınızla buluşacağınız zaman sizi yer tarif etme zahmetinden kurtarabilir.

NFC, bulut yazdırma ve dosyalara göz atma

KitKat, uygulama geliştiricilerine de birçok yeni olanak sunuyor. Örneğin NFC geliştirmeleri sayesinde bir NFC ödeme sistemi kullanıldığında otomatik olarak doğru uygulamaya yönlendirilebiliyorsunuz. Yazıcı geliştiricileri, kendi hizmetlerini geliştirerek belirli bir cihazdan çıktı almaya olanak tanıyabiliyorlar. yeni depolama erişim framework’ü ise farklı hizmetlerde depolanan dosyalara erişmek için tutarlı bir yol sunuyor.

Çok daha fazlası

KitKat, uygulamalar için tam ekran “Immersive Mode”, İndirmeler ve e-posta uygulamalarına güncellemeler, HDR+ fotoğraf işlevi, TV’ler için infrared denetimi, müzik çalarken daha az pil tüketme ve çok daha fazlasını sunuyor. Android 4.4′teki daha fazla yenilik için Google’ın resmi KitKat sayfasına göz atabilirsiniz.

[ Benzer Yazılar ]
 • facebook kapak sanallive.com (12)

  Facebook kapak fotoları 30 adet


  Facebook zaman tüneline geçince bayagı bir haraketlendi tabi böylece bir birinden ilginç kapak fotografları facebook duvarlarını süsleme[...]
 • plague_android1 (1)

  Günün android oynu;Plague Inc


  Bugüne özel android oynu plague ınc ile karşınızdayız.Mobil oyun dünyasının en ilgi çekici yapımlarından biri ile tanışmaya hazır[...]
 • ARMA 3′ün Yeni tanıtımı (1 saatlik video )


  Bohemia Interactive tarafından geliştirilen ARMA 3, daha önceki oyunlarda olmayan yenilikleri içeriğinde barındırıyor. Merakla beklenen y[...]
 • yandex_browser_1_7

  Yandex.Browser 1.7 İndir.(Free)


  Yandex.Browser’ın yeni sürümü, farklı bilgisayarlardaki kurulumları arasında veri eşitlenebilmesi ve arkaplan resimleriyle kişisel[...]
[ Ne Demişler ? ]


Sponsor Reklam

Kaynaştıklarımız

 • Follow
 • BUGÜN EN POPÜLER YAZILAR

  Yazılarda Arama Yap !
  Instagram'da takip et !
   Nur Cemaati
  Tavsiye Bağlantılar

  En çok Tıklananlar

  
  Cilt Bakımı - telefon dinleme