Google Glass nedir ? İşte görüntüler

May 26, 2013 by

Google Glass nedir ? İşte görüntüler

Google Glass, şirketin aslında uzun zamandır hayalini kurduğu fakat son bir kaç ayda vücut bulan projesi. Gözlüğe yerleştirilen bir mini bilgisayar ve şeffaf mini ekran sayesinde Google Glass’ı kullanan kişi dünya ile olan bağlantısını koparmadan, yani bir ekrana bakma ihtiyacı olmadan internete başlı olabiliyor. HUD (Heads-up display) denilen bu arayüzün görünümünü biraz abartarak ”Terminatör gibi” diyebiliriz. Şeffaf ekranda gerçek zamanlı olarak güncellenen bir harita ya da ekranda akan yazılar görürken, aynı anda önünüzü de görebiliyorsunuz.

Tanıtım videosu

Görüntüler.

Google Glass sanallive (37) Google Glass sanallive (36) Google Glass sanallive (35) Google Glass sanallive (34) Google Glass sanallive (33) Google Glass sanallive (28) Google Glass sanallive (29) Google Glass sanallive (30) Google Glass sanallive (31) Google Glass sanallive (32) Google Glass sanallive (27) Google Glass sanallive (26) Mike DiGiovanni Google Glass sanallive (24) Google Glass sanallive (23) Google Glass sanallive (18) Google Glass sanallive (19) Google Glass sanallive (20) Google Glass sanallive (21) Google Glass sanallive (22) Google Glass sanallive (17) Google Glass sanallive (16) Google Glass sanallive (15) Google Glass sanallive (14) Google Glass sanallive (13) Google Glass sanallive (8) Google Glass sanallive (9) Google Glass sanallive (10) Google Glass sanallive (11) Google Glass sanallive (12) Google Glass sanallive (7) Google Glass sanallive (6) Google Glass sanallive (5) Google Glass sanallive (4) Google Glass sanallive (3) Google Glass sanallive (2) Google Glass sanallive (1)

2 Comments

  1. Belçika Haber

    Aslinda cok guzel bir bulus, ben sahsim adina sevindim boyle birseyin yapilmasina. Hatta gecen Sayin Basbakanimizin denedigini gordum, Galiba ilk ve son deniyen Türk olacak Basbakanimiz, o Türkiyeye gelene kadar ve biz kullanana kadar uzun bir zaman gecicektir. Umarim Ülkemize bian önce gelir ve kullaniriz bizlerde.

  2. Bornova Bilgisayar

    Bu google iyice abarttı ya kimbilir 10 sene sonra neler çıkacak ben tahmin bile edemiyoruma artık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir